Usługi

Jak dbać o pieska oraz wybrać weterynarza?

Wielu właścicieli psów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, iż ich pupilki mają kaszel, jakiemu trudno zaradzić – koci okulista warszawa. W pewnych sytuacjach sami podajemy naszym zwierzakom farmaceutyki, syropy, jednakże rzadko obserwujemy jakiekolwiek efekty. Właściciele psów sugerują, iż ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze i od tego czasu natarczywie kaszlą. Domowa terapia nie przynosi efektów, w następstwie tego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

Podczas takiej wizyty zazwyczaj prowadzone są badania kliniczne, jakich wyniki ukazują, że kaszel u czworonoga ma totalnie inne podłożenie, aniżeli przeziębienie.

Zazwyczaj okazuje się, iż kaszel jest wyłącznie jednym z objawów niewydolności krążenia w psim organizmie ludzkim. Schorzenie to nosi kompetentną nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej i objawia się podniesionym sercem. W takiej sytuacji stosuje się w większości wypadków właściwe leczenie, a także wprowadza dietę, co już po paru tygodniach zapewnia doskonałe wyniki.

Tylko, albowiem właściwie leczony pies może znów odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. Wielokrotnie zapominamy, iż fizjologia pieska jest całkiem inna niż człowieka i próbujemy stworzonego przez nas pupilka leczyć syropami oraz antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie tylko nie poprawi samopoczucia pieska, lecz w wielu wypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u psa jest nie tylko objawem złego krążenia, ale także może być przyczyną groźnej choroby płuc. Przeważnie jest, bowiem pierwszym widocznym objawem tejże choroby, jaka nieleczona bez ustanku rozwija się oraz powoduje, ze pies czuje się coraz to gorzej, przestaje mieć chęć do zabawy, i pokaźniejszą część dnia po śpi.