Budownictwo, Przemysł

Miasta wymagają speców elektryków

Inteligentne domy, w których wszystko co chcemy dzieje się jak za użyciem czarodziejskiej różdżki jeszcze jakiś czas temu były wyłącznie marzeniem – dziś niemniej jednak wybitnie wielu specjalistów z dziedziny elektryki i elektroniki funkcjonuje właśnie nad takim projektami, ulepszając je oraz powodując, że życie osoby mieszkającej w takim domu jest najzwyczajniej w świecie proste oraz zdumiewające. Mają oni specjalne uprawnienia oraz zdali egzaminy sepowskie – więcej na egzamin sepowski. Oczywiście w tej chwili potrzeba na to dużej ilości pieniędzy, lecz za jakiś czas pewnie się to zmieni.

Okazuje się jednak, że nawet błyskotliwe miasta to już nie wyłącznie wizja przyszłości, jednakowoż stan obecny. Smart city, albowiem taką nazwę nosi oczywiście projekt inteligentnego miasta to idea, jaka ma przede wszystkim natężać komfort działania mieszkańców tego rejonu. Już nie używa się nazwy miasta przyszłości, bo jak się okazuje takie miasta stają się już teraźniejszością. Najważniejsza w aspekcie takich miast jest automatyka przemysłowa i naturalnie zmiany energetyczne, pozwalające na oszczędność energii i nowoczesne rozwiązania elektryczne. W idei takiego miasta chodzi naturalnie w ogromnej mierze o to, żeby zmniejszyć wydatki życia.

Interesującą opcją są także inteligentne dom. Taki cwany dom to wykorzystanie co niektórych urządzeń to właśnie dzięki zainstalowanej w telefonie aplikacji, czy przy zastosowaniu innego nośnika mobilnego. Podstawą w takim nowoczesnym domu jest system kamer, które również rejestrują obraz w wielu wariantach oraz mogą nas zawiadomić o prawdopodobnym zdarzeniu poprzez wysłanie raportu na telefon komórkowy. Może to być odmiana: filmu, zdjęcia, wiadomości tekstowej.

To naturalnie dzięki kamerom nawet nie będąc w domu możemy się dowiedzieć, co też dzieje się w naszym mieszkaniu, jesteśmy w stanie monitorować w ten sposób dzieci, najętą nianię, czy inna osobę znajdująca się w domu, bądź na naszej klarownej posesji. Wszystko odbierzemy za pomocą zintegrowanego urządzenia mobilnego. Ewidentnym rozwiązaniem w takim inteligentnym budynku jest również system alarmowy. Inteligentny dom bowiem to rozwiązanie dotyczące też bezpieczeństwa, bo poza kamerami i alarmami system wyposażony jest w najróżniejsze czujniki.

Nawet nie będąc w domu możemy na telefon pozyskać komunikat, a przykładem takiej wiadomości ma okazję być informacja o: otwartych roletach, Nie zamkniętych drzwiach, uchylonych oknach, uruchomieniu takich systemów jak chociażby oddymianie, pożarze, włamaniu, zalaniu. Co interesujące jesteśmy w stanie także skonstruować niejako wirtualne zdarzenia, które to zaprogramujemy, a jakie będą mieć miejsce kiedy tak właściwie w domu nikogo nie ma. Na przykład, iż w danym czasie zaświeci się światło, włączy telewizor, tak by osoby z zewnątrz myślały, iż w domu ktoś jest. Inteligentny dom to pomysł, jaki to nieustannie się rozwija oraz często jest dobrany do pragnień osoby w nim mieszkającej.