Usługi

Propozycje miejsc pracy w Internecie

Nie wystarczy skończyć właściwe studia, skonstruować fenomenalne CV oraz czekać na telefon od ewentualnego przyszłego pracodawcy. Nasz rynek pracy jaki jest każdy zdaje sobie sprawę z tego, więcej jest wypatrujących aniżeli miejsc pracy. Jeżeli rzeczywiście zależy Tobie aby ta wymarzona praca stała się twoja, weź sprawy w swoje ręce. Zacznij aktywnie wypatrywać zatrudnienia – na przykład na ogłoszenia o pracę. A na wyniki nie będzie trzeba długo czekać. Udzielaj się w prezentacjach, kursach czy konferencjach branżowych przeprowadzanych przez firmy na uczelniach. Przestaniesz być anonimową osobą z CV. Sam pofatyguj się do interesującej cię firmy. Pracodawca doceni twoje zaangażowanie. Wyeksploatuj potęgę sieci. Coraz powszechniejsze serwisy społecznościowe o profilu biznesowym niech staną się twoim orężem.

Stwórz tam własny wprawny profil. Pomyśl o znajomych, którzy mogą mieć kontakty czy też wiadomości na temat wolnych wakatów. Nieraz firmy szukają przyszłych pracobiorców przez polecenia lub ewentualnie znajomości. Korzystaj z Targów Pracy czy Dni Kariery organizowanych zazwyczaj jesienią oraz wiosną przez ośrodki akademickie.

Może i nie znajdziesz wymarzonej pracy na takich targach lecz zdobędziesz dużo informacji, które później masz możliwość aktywnie wykorzystać. Nie wyłącznie dyplom prestiżowych uczelni, doświadczenie czy kilka języków obcych zagwarantuje Ci znalezienie atrakcyjnej pracy. Poszukiwani są pracobiorcy, jakim nieobca jest rywalizacja sportowa. Treningi, pokonywanie własnych słabości, wytrwałość w ćwiczeniach to poprawny sygnał dla headhunterów.

Praca dla takiej osoby nie będzie problemem. Osoby czynnie uprawiające sport są wartościowszymi robotnikami aniżeli te, które wolny czas spędzają przed telewizorem lub w pubach. Osoby atletyczne są pozytywnie nastawione do świata. Wiedzą o tym bezsprzecznie szefowie czy firmy rekrutacyjne. Właśnie dlatego należałoby w swoim CV pochwalić się sportowymi maniami. Fachowcy od rekrutacji bez ogródek przyznają, że mając do wyboru kilkanaście osób o podobnych umiejętnościach, wybiorą osobę, której nie obce są godziny spędzone na siłowni czy bieżni.