Zdrowie

Rozrywka i nauka – tablice dla maluchów

Dziecięctwo ludzi wychowanych w czasie komunizmu znamiennie różni się od życia współczesnych dzieci. Chodzi zwłaszcza o otaczające nasze domy sklepy, których oferta nadzwyczaj różni się jeżeli skonfrontować te dwa okresy. Dawniej szczytem marzeń był samochodzik bądź klocki, najszczęśliwsi mieli kolejki, niekiedy jakieś nadzwyczaj właściwe zabawki od rodziny z zachodu. Dzisiaj dzieci dosłownie toną w zabawkach. Zwiększył się dochód mieszkańców, a też ich sposób myślenia. Wszystkie potrzeby młodego człowieka zaspokajane są natychmiastowo. Do wyboru są zabawki, jakie wymagają od dziecka użycia wyobraźni oraz naśladowania dorosłego życia, takie jak lalki i misie.

Poza tym też zabawki ruchome, czyli samochody, kolejki. Interaktywne gry oraz zabawki zwykle powstają przy zastosowaniu jakiejś technologii, czego przykładem są w stanie być roboty. Zabawki wolno podzielić także ze względu na materiał, z jakiego są wykonane: drzewo, plastik, plusz. Różne, odrębne kulturowo regiony znamionuje inny rodzaj zabawek. Stary kontynent jest w tym względzie jednolita, w Afryce najwięcej zabawek to używane egzemplarze przysyłane z Europy, Japonia tudzież zwłaszcza opiera się na technologiach w oryginalnych modelach.

Niewątpliwie produkuje się zabawki przeznaczone dla wyznaczonej płci. Dziewczynki mają odrobinę inne wymagania wobec zabawek niż chłopcy, wskutek tego z myślą o nich projektuje się konkretne rodzaje. Rzecz jasna nie dotyczy to wszystkich małych dziewczynek, co poniektóre w ogóle nie intrygują się zabawkami skierowanymi do nich. Newralgicznym celem produkcji zabawek dla dziewczyn jest wprowadzenie ich w świat kobiet – tu polecamy tablice manipulacyjne. Przy okazji częściej widać podtrzymywanie banalnych oraz później niestety w szeregu przypadków pojawiających się w dorosłym życiu podziałów. Część cech dziewczynek rzeczywiście uzasadnia wybór takiej a nie innej zabawki, jednak reszta, pewien scenariusz zabawy, przewidują zaprogramowanie małego umysłu, do przyszłej roli w dorosłości.

Właśnie dlatego dziewczynki bawią się lalkami – jakie są zawsze umalowane, o nienagannej szczupłej figurze oraz lśniących włosach: to stereotypowa interesująca kobieta. Do zestawu z nią konieczna jest kuchenka do gotowania oraz żelazko, ponieważ przecież tym się absorbuje w wolnym czasie. Może ewentualnie być miliarderką, niemniej jednak dopiero z przystojnym partnerem-lalką. Wtenczas tylko siedzi w jacuzzi czy też jeździ luksusowym samochodem. Rzecz jasna są też zabawki nastawione na naukę czynności, a nie odtwarzanie sztucznego modelu życia. I te są o niebo lepsze.