Buldogi francuskie – czym się charakteryzuje ta rasa psów

Szukając psa do swojego domu trzeba się zastanowić nad wieloma rzeczami. Każda z ras będzie bowiem miała inne wymagania i cechy charakteru, i koniecznie to należy wziąć pod uwagę przed zakupem. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku starszych osób czy małych dzieci, z jakimi mieszkać powinny wyłącznie nieagresywne, łagodne rasy. Z pewnością jedna z bardziej polecanych to francuskie buldogi. Te psy nie nie są zbyt duże, bowiem z reguły ich waga nie przekracza kilkunastu kilo. A posiadają takie cechy, dzięki jakim od razu stają się ukochanymi domownikami.

Przede wszystkim są bardzo wesołe i radosne, bardzo szybko przyzwyczajają się do nowych właścicieli. Nie mają problemów z innymi zwierzętami, chociaż samce tej samej rasy mogą być atakowane. Świetnie dogadują się z dziećmi, i wykazują ogromną cierpliwość nawet w przypadku wymyślnych zabaw. Jednocześnie opieka nad nimi nie jest trudna i uciążliwa. Jak każde psy wymagać będą codziennych wyjść, ale spacery nie muszą być intensywne i długie. Trzeba jednak pamiętać że są bardzo towarzyskie, z tego też powodu samotne przebywanie w domu może im nie służyć.

Natomiast trzeba zadbać o ich zdrowie, ponieważ dosyć często chorują i potrzebują odwiedzić weterynarza. Jeśli ktoś się będzie decydował na zakup takiego psa, to powinien to zrobić jedynie w jakieś sprawdzonej hodowli. A taką bez większych problemów można znaleźć w internecie, na przykład wpisując w wyszukiwarce słowa buldog francuski szczenięta.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz