Co będzie bardziej opłacalne – prawnik na etacie czy zlecenie

Pośród wielu przedsiębiorców coraz powszechniejsze jest przekonanie na temat tego, że przydałoby się posiadać jakiegoś sprawdzonego prawnika, który mógłby pomóc w prowadzeniu biznesu. A jak pokazuje praktyka, przypadków kiedy może się to przydać jest wiele. Po pierwsze obsługa prawna spółek może obejmować konsultacje decyzji, które się będzie podejmować, których przecież przy codziennym działaniu podejmuje się wiele.

Każda z tych decyzji powinna się odbywać z poszanowaniem przepisów, i właśnie do zadań prawnika będzie należało dopilnowanie, żeby faktycznie tak było. Oprócz tego ma to znaczenie przy podpisywaniu najróżniejszych umów i kontraktów. Jeśli znajdą się w nich jakieś niedopracowane paragrafy, to może się okazać że przy jakimś większym sporze pojawią się pewne kłopoty.

Pozostaje jednak pytanie, w jakiej formie taki prawnik dla firm ma wykonywać swoje zadania. W przypadku mniejszych firm na pewno dużo bardziej korzystne będzie przekazywanie mu potrzebnych tematów do zrobienia. W części firm będzie ich więcej, w innych mniej, lecz z reguły nie na tyle, żeby opłacało się zatrudniać na pełnym etacie.

Całkowicie odmiennie jest w przypadku dużych przedsiębiorstw i korporacji. W nich pracy będzie nie tylko dla jednego człowieka, lecz często dla całego zespołu. Wówczas faktycznie można pomyśleć o jego stworzeniu, bowiem z pewnością prawnicy nie będą mieli czasu na nudę. Ale dobrą opcją może też być jakaś sprawdzona Kancelaria Prawna Warszawa. Z kolei to ma tę zaletę, że tego typu kancelarie często zatrudniają najlepszych prawników na rynku, jakich byłoby trudno skusić do zatrudnienia się w jakiejś firmie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz