Czemu wybór odpowiedniego psychologa ma takie znaczenie dla skuteczności leczenia

Wizyta u psychologa bardzo różni się od wizyt w innych poradniach. Tam wizyty najczęściej są bardzo konkretne, opierają się na wywiadzie, przebadaniu chorego i ewentualnie wynikach badań diagnostycznych. Ale w przypadku, gdy coś dolega duszy, to wyszukanie przyczyn, a tym bardziej skutecznego sposobu poradzenia sobie z danym problemem wcale nie jest łatwe. Żeby psycholog mógł się czegoś konkretnego dowiedzieć, to niekiedy potrzebuje kilka czy kilkanaście rozmów. W czasie nich buduje stopniowo zaufanie z pacjentem, który również stopniowo się otwiera i coraz więcej mówi.

Na to wszystko potrzeba czasu, ale też i ogromnego zaufania, szczerości i szacunku. Jeżeli tego nie będzie, to raczej będą małe szanse na to, żeby leczenie było skuteczne. Czasem się zdarzają sytuacje, kiedy jedna albo druga strona po jakimś czasie rezygnuje z dalszej współpracy, bo nie widzi w tym sensu. Z tego też powodu już na samym początku, podczas wyboru psychologa warto zwrócić swoją uwagę na kilka rzeczy, które pomogą ograniczyć takie ryzyko.

Takiego specjalisty najlepiej szukać w sieci, na przykład przez podanie w wyszukiwarkę hasła terapia dla par radom i sprawdzenie zwróconych wyników. Można przy okazji można od razu sprawdzić wystawione przez innych pacjentów opinie, które powiedzą bardzo dużo na temat jakości leczenia takiego psychologa. Bardzo ważne również jest wykształcenie, na pewno to być powinna osoba która ukończyła kierunkową uczelnię oraz różne kursy i szkolenia.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz