Gdzie są stosowane kurtyny i przegrody z PCV

PCV jest bardzo często stosowanym materiałem, ze względu na szereg posiadanych zalet. Nie tylko spotkać je można w mieszkaniach i domach, lecz coraz częściej też po nie sięga różnoraki przemysł. To sztuczne tworzywo wykazuje całkowitą odporność na wodę i wilgoć, ale też i wiele innych chemicznych związków, dlatego sprawdza się bardzo dobrze w postaci różnych osłon. Folia PCV z jednej strony jest bardzo elastyczna, i może być wielokrotnie zginana we wszystkie strony, bez ryzyka jakiegoś pęknięcia.

Równocześnie posiada duża wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia, przez co nie istnieje duże ryzyko uszkodzenia elementów, które zostały z niej zrobione. Dlatego taka właśnie folia stosowana jest bardzo często na rozmaite kurtyny paskowe. Mają one formę pasków nachodzących na siebie, które można rozsuwać żeby przejść albo przejechać wózkiem. W przypadku takich kurtyn istotna jest jedna jeszcze rzecz, to znaczy izolacja cieplna. PCV to materiał, który świetnie chroni przed utratą temperatury w lepszym stopniu niż chociażby drewno.

Przez to przegrody zrobione z niego są bardzo funkcjonalne i praktyczne, ponieważ nie trzeba ich otwierać, a równocześnie są świetną barierą rozdzielającą pomieszczenia z różną temperaturą. O ile w przypadku kurtyn używane folie mogą mieć nawet kilka milimetrów grubości, to przegrody spawalnicze wymagają folii znacznie cieńszej. Która jak pokazuje praktyka w pełni będzie pochłaniała niebezpieczne dla otoczenia świetlne promieniowanie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz