Jak się wykonuje czyszczenie separatorów tłuszczu

Dużo firm które funkcjonują w gastronomii korzysta z dużej ilości najróżniejszego tłuszczu. Nie można go wylewać bezpośrednio do kanalizacji, bo może to spowodować jej zatkanie, z tego też powodu konieczne zastosowanie jest wówczas odpowiednich separatorów. Urządzenia te mają stosunkowo prostą budowę, bowiem są złożone z dużej komory, w jakiej na umieszczonych w odpowiednich miejscach przegrodach gromadzony jest tłuszcz.

Jednak posiadając takie urządzenie trzeba regularnie wykonywać przegląd separatorów, bowiem jeżeli się tego nie zrobi, to przestanie ono działać odpowiednio skutecznie. Na szczęście nie będzie z tym żadnych problemów, bo na rynku działa wiele firm mających w ofercie takie usługi. Decydując się na ofertę jakiejś warto się dowiedzieć, czy dysponuje ona wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami, aby nie było potem jakiś niejasności wiążących się z niedopełnionymi obowiązkami środowiskowymi.

Samo czyszczenie separatorów Wrocław jest realizowane za pomocą specjalistycznego pojazdu, jakim podjechać należy tak blisko jak jest to możliwe, a następnie przy użyciu węża zebrać z powierzchni znajdujący się tam tłuszcz. Ten jest następnie utylizowany w odpowiedni sposób, tak żeby nie szkodzić środowisku. Dlatego istotne jest to, żeby zamontować taki separator w miejscu do którego będzie wygodny dostęp. Jeżeli inaczej się zrobi i firma oferująca serwis będzie musiała wymyślać nietypowe rozwiązania, to wtedy zapewne też i będzie zupełnie inna czyszczenie separatorów cena.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz