Jak wychować słusznie psa?

Kiedy w stworzonym przez nas domu mieszkają równocześnie pies i małe dziecko, w owym czasie powinniśmy pamiętać, że to nie wyłącznie pies stanowi zagrożenie dla naszego najmłodszego członka rodziny, lecz również może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego również względu dziecko musi nauczyć się relacji przebywania w jednym domu z psem, po to, aby była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie tylko karmienie, choć i to jest istotne – więcej sprawdzisz na karma dla psa premium. To wielki obowiązek socjalizacyjny. Małe dzieci miewają czasami nawyk dręczenia pieska, nazbyt długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji należałoby, w takim razie zafundować psu miejsce, w którym może schronić się przed dzieckiem. W takim miejscu pies będzie czuł się bezpiecznie przed zakusami dziecka. Zdarza się też nieraz, że małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy także próbują włożyć im różne przedmioty do uszu i nosa. Wtenczas to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany oraz szuka miejsca gdzie może się schronić. Żeby osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu parę ważnych zasad, wedle których musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim warto nauczyć dziecko, by nie wpadało na pieska, nie ciągnęło go za uszy, czy także ogon, oraz nie wkładało mu do nosa rozmaitych małych przedmiotów. Należy ustalić też, że dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w pożywieniu, i nie drażnić go oraz nie wprowadzać w stan lustracji. Zasady te są korzystne nie tylko dla czworonoga, jednak też dzięki nim możemy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies prawidłowo traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha lub też do gryzienia go.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz