Jakie znaczenie mają systematyczne przeglądy zębów

Większość z nas słyszy od małego, że trzeba dbać o stan swoich zębów, najlepiej je myjąc przynajmniej dwa razy na dzień. Ale nie mniej ważne jest to, żeby je także regularnie sprawdzać u dentysty, co pozwoli zaoszczędzić wielu problemów. Lekarze zalecają, aby taki przegląd wykonywać przynajmniej raz w roku.

W wielu gabinetach nie będzie on nic kosztował, w innych będzie trzeba zapłacić za niego coś symbolicznego. W czasie przeglądu dentysta dokładnie skontroluje stan wszystkich zębów, ale także i reszty jamy ustnej, czy coś się z nimi nie dzieje. Jeżeli zauważone zostaną jakieś dziury, to najczęściej będą one niewielkie i bardzo łatwe do wyleczenia.

Jeżeli jednak takiego przeglądu się nie zrobi, to konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne. Wykonanie małej plomby nie powinno kosztować więcej niż trzysta złotych. Lecz jeżeli dziura w zębie się powiększy i trzeba będzie wykonać leczenie kanałowe, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli parę razy więcej. Do tego mogą się pojawić mocne bóle i stan zapalny, a za takimi atrakcjami z pewnością nikt nie będzie tęsknił. A zbyt duży ubytek w skrajnej sytuacji może doprowadzić do usunięcia zęba, który niestety już nie odrośnie.

Z tego też powodu faktycznie należy co najmniej raz na rok pojawić się u dentysty. Jeśli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to poszukać może w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce hasła leczenie zębów pod narkozą u dzieci warszawa otrzyma listę gabinetów stomatologicznych, przy wyborze warto kierować się opiniami klientów, jakie również bez żadnego problemu się znajdzie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz