Jakim sposobem tworzyć korzystny wizerunek firmy – torby ekologiczne

Dzisiaj w niejednym sklepie jesteśmy w stanie się spotkać z eko artykułami. Znamionuje je ogromna rozmaitość ze względu na swój ekologiczny zakres. Niektóre z punktów sprzedaży są stricte przeznaczane ekologicznym produktom. Nasza idealna wiedza na temat tego rodzaju artykułów jest znikoma i w szeregu przypadków nie przywiązujemy uwagi do oznaczeń odnajdujących się na opakowaniach.

Jakkolwiek symbole te mają duże znaczenie oraz nie bez powodu są umieszczane na etykiecie – również, jeśli gra toczy się o torby ekologiczne, jak torby ekologiczne producent. Oznaczeń tych jest wybitnie dużo oraz warto choćby część z nich zaznajomić.

Kiedy tak właściwie przy towarze zobaczymy identyfikator z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny towar należy do żywności, jaka spełnia bardzo surowe normy oraz nie jest to produkt z importu. Symbol mu przypisany to Euro-liść. Kolejną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z informacją nad globem „bezpieczny dla ozonu”, oraz u dołu „pozbawiony FCKW”. Oznacza to artykuł, który jest pozbawiony freonów wpływających szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Kolejny symbol prezentuje Błękitnego Anioła i jest on przyznawany rozmaitym artykułom ekologicznym.

Wskazanie pochodzi z Niemiec oraz jest to najwcześniej powstały symbol tego typu. Jeżeli spotkamy żywność, jaka pochodzi od zwierząt, lub też roślin jesteśmy w stanie się spotkać z greckim certyfikatem formułowanym mianem Bio Hellas. Kolejny będzie dużo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy produkcie powiadają nam, że opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwnych zabijaniu zwierząt przygotowano artykuły ze znaczkiem przedstawiającym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Też opakowania biodegradowalne mają swoje oznaczenie i powiadają nam o opakowaniach, które ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Ostatnim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz