Który rodzaj opału najlepiej się sprawdzi w zimie

Piece wykorzystywane w domach mieszkalnych przystosowane są do różnych rodzajów paliw. Niektóre spalają tylko ekogroszek lub węgiel, i wówczas dużych możliwości nie ma. Lecz do sporej liczby urządzeń tego typu wsypać można inne materiały, tak więc warto się dowiedzieć czym różnią się one od siebie i czym się charakteryzują.

Chyba najtańszy, co nie znaczy najgorszy, jest pellet ze słomy Zamość. Wytwarzany on jest ze sprasowanej słomy, co znacznie zwiększa wartość opałową, jaka jest tylko mniejsza o połowę niż węgla. Dlatego też ten typ pelletu jest uznawany za najlepszy jeśli się weźmie pod uwagę właściwości i cenę.

Nieco droższy, ale też i bardziej wydajny, jest pellet drzewny Zamość. Do jego produkcji wykorzystuje się trociny z zakładów drzewnych i tartanów, które po dokładnym sprasowaniu bardzo dobrze się palą. Przez to, że pellet drzewny ma niską wilgotność, to ma on znacznie lepsze parametry niż drewniane kawałki. Najwięcej wydać trzeba jeżeli chce się kupić ekogroszek, lecz oczywiście ten produkt zapewnia największą ilość ciepła spośród wszystkich paliw.

Dużą zaletą ekogroszku jest to, że nie ma on miału i drobnych kawałków, jakie w dużym stopniu zmniejszają opałową wartość. Podejmując decyzję o zakupie jakiegoś wymienionego paliwa należy pamiętać o tym, żeby je odpowiednio przechowywać. Jeżeli węgiel Zamość, pellet Zamość zawilgotnieje albo złapie wilgoć, to będzie się znacznie gorzej palił. Dlatego też wszystko powinno się składować w suchych pomieszczeniach, bez nadmiarowej wilgoci.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz