Magazynowe kurtyny – czym one są i jak się je wykorzystuje

Rozplanowanie powierzchni magazynowej, hali sklepowej czy produkcyjnej w taki sposób, aby dało się z nich korzystać wygodnie, wymaga wykorzystania kilku ciekawych pomysłów. Takich jak na przykład kurtyny magazynowe, które od dawna się cieszą dużą popularnością i świetnie się sprawdzają w takiej roli. Tego typu kurtyny są najczęściej robione z pasków foliowych mających różną szerokość.

Przeważnie taka folia jest solidna i gruba, dlatego wytrzyma bez problemu codzienną eksploatację przez wiele lat. Takie paski zależnie od miejsca zamontowania mogą mieć od kilku do kilkunastu centymetrów, a zasłaniać mogą nawet kilkumetrowe otwory. Przeważnie się je przyczepia do górnej części takiego otworu, lecz spotyka się też przesuwne wersje. Wówczas paski są montowane w specjalnej ramce, jaką w razie potrzeby da się odsunąć i całkowicie otworzyć otwór.

Przeważnie spotyka się je w wersji przezroczystej, lecz w razie potrzeby nie będzie problemu żeby znaleźć w sprzedaży inne kolory. Główną zaletą tego typu kurtyn jest naprawdę skuteczne, a równocześnie wygodne zabezpieczenie drzwi oraz bram. Wiszące paski nachodzą na siebie, dzięki czemu ochraniają środek przed wiatrem, niską temperaturą czy kurzem i pyłem. Bez żadnego problemu można przez nie przejeżdżać czy przechodzić, i po tym samoczynnie wracają do swojej pozycji. Ta metoda jest również bardziej wszechstronnie wykorzystywana. Można za jej pomocą wyznaczyć przykładowo miejsca pracy, osłaniać maszyny czy dzielić jakieś pomieszczenia na mniejsze.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz