Nieśmiały kłopot – jak wygląda odtruwanie alkoholowe?

Jednym z w największym stopniu spektakularnych opracowań dotyczących leczenia uzależnień jest metoda, która opracował Allen Carr (Easyway). Zasadza się na jednej idei, jaką odnieść wolno do wszystkich uzależnień, z jakimi jedynie można się w życiu borykać. Odniósłszy sukces pierwszym podręcznikiem rozpatrującym o sposobie na rzucenie palenia, Carr podejmuje się również wyzwania, jakim jest leczenie alkoholizmu – znacznie więcej na odtruwanie alkoholowe Warszawa. Warto tu dołożyć, iż miał już wówczas na koncie wyrwanie ze szponów nałogu takie sławy, w jaki sposób Anthony Hopkins, Ashton Kutcher, Richard Branson, co przyczyniło się do jego światowego rozgłosu. Swą książkę Prosta metoda, w jaki sposób efektywnie kontrolować alkohol Carr inspiruje do wszystkich, którzy uświadomili sobie, iż przekroczyli jakąś magiczną granicę rozsądku i samokontroli.

Uzmysławia niesamowicie ważny fakt, a mianowicie, że kłopot choroby alkoholowej dotyka o dużo częściej ludzi uformowanych, piastujących odpowiedzialne zawody, ważne funkcje społeczne niż-jak się potocznie sądzi-osoby z marginesu społecznego.

Swój sposób na leczenie alkoholizmu zasadza na wpojeniu konsumentom mechanizmu działania tzw. pułapki alkoholowej, która ma podłoże mentalne, a nie czysto fizyczne, jak się powszechnie twierdzi (a szczególnie jak sugerują osoby uzależnione). Autor w poradniku koncentruje się po największej części na obalaniu stereotypów związanych z alkoholem, szczególnie uwidoczniając absurd kojarzenia go z atrybutem porządnej zabawy oraz towarzyskości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz