O czym należy pamiętać wybierając ogrodowy basen

Upalne dni zdecydowanie zachęcają do tego, aby się ochłodzić w zimnej wodzie. Jeśli ktoś będzie miał jakieś miejsce w swoim ogrodzie, to może pomyśleć o tym, aby postawić w nim odkryty basen. Takie baseny aktualnie się cieszą bardzo dużą popularnością, i można je bez problemów kupić w wielu wersjach i rozmiarach. Zależnie od budowy mogą pozwolić tylko pochlapać się dzieciom, co rzecz jasna sprawi im mnóstwo radości i frajdy, ale w największych modelach można nawet próbować pływać. Generalnie ogrodowe baseny możemy podzielić na trzy główne rodzaje, czyli stelażowe, rozporowe i dmuchane.

Dmuchane baseny są najmniejsze, nadające się idealnie dla maluchów. Rozkłada się je bardzo szybko, aby je napełnić nie potrzeba dużo wody, a do tego są oferowane w najróżniejszych kształtach i kolorach. Nieco większe i pojemniejsze są baseny rozporowe. One najczęściej są okrągłe, ze względu na to że u góry mają wytrzymały kołnierz, zabezpieczający przed pęknięciem powłoki. Największe i najbardziej wytrzymałe są wersje ze stelażem, z nich bez problemów korzystać mogą dorosłe osoby.

Cała konstrukcja oparta jest na stelażu wykonanym z aluminiowych rurek, a ich kształt jest okrągły albo prostokątny. W większości modeli na wyposażeniu jest również drabinka, która ułatwia wychodzenie i wchodzenie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem takiego basenu, to może sprawdzić propozycję firmy renovey, ma ona w ofercie zarówno duży wybór najróżniejszych basenów jak również szereg akcesoriów do nich.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz