O jakich rzeczach należy pamiętać wybierając sportowy tłumik

Jeśli ktoś chciałby polepszyć parametry albo wygląd swojego samochodu, to niejednokrotnie będzie się decydował na jakieś stuningowanie go. Przeważnie posiadaczy aut decydują się na mechaniczny albo wizualny tuning, do którego zalicza się między innymi wymienienie tłumika na sportowy model. Normalne tłumiki są projektowane w taki sposób, żeby zapewnić możliwie jak największe wyciszenie, a kwestia mocy silnika jest tu drugorzędna.

W modelach sportowych zwiększeniu ulega przepływ emitowanych spalin, co z jednej strony skutkuje podniesieniem mocy silnika, lecz z drugiej także się zmienia wydawany przez samochód dźwięk. Jeśli jednak ktoś się będzie decydował na taką opcję, to powinien pamiętać o paru istotnych rzeczach. Po pierwsze takie tłumiki muszą być zgodne z przepisami, które aktualnie obowiązują, zwłaszcza jeżeli chodzi o ich poziom głośności.

Dobre firmy, na przykład takie jak RM motors w swojej ofercie posiadają produkty spełniające ten warunek, ale na rynku można też trafić na modele, które mogą nie przejść obowiązkowych badań okresowych lub spowodować zatrzymanie przez policję dowodu rejestracyjnego. Ważna też będzie odpowiednia jakość wykonania, to znaczy przede wszystkim zastosowane materiały do produkcji, ale też dopasowanie do danego modelu auta. Jeżeli ktoś zamierza iść jeszcze trochę dalej, to pokusić się może o zainstalowanie w posiadanym samochodzie downpipe bmw. Rozwiązanie to również powiększyć może dodatkowo moc jednostki napędowej o kolejne kilka mechanicznych koni.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz