Odmiana zatrudnienia a poziom zdolności kredytowej

W stosunku do dominującej aktualnie w naszym kraju relacji pomiędzy cenami mieszkań a średnimi zarobkami naszych rodaków mało dopuszczalne jest kupno mieszkania lub również domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Banki badają zdolność kredytową osób składających wnioski o kredyt, kierując się wysokością zarobków oraz wiekiem wnioskodawców.

Acz istotnym aspektem, który ma prawo mieć charakterystyczny wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest forma zatrudnienia, jaka dane osoby posiadają – Kredyt Hipoteczny. Instytucje finansowe najentuzjastyczniej udostępniają kredytów grupie osób, jakie zatrudnione są na umowę o prace na czas ogólnikowy. Wybitnie właściwą pozycję startowa mają szczególnie osoby zatrudnione w tak nazywanym sektorze publicznym, a w związku z tym urzędnicy państwowi, pracobiorcy administracji lub służby mundurowe. Jeżeli okaże się, że dana jednostka jest zatrudniona na czas sprecyzowany, banki sprawdzają długość danej umowy oraz staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej jednostce gospodarczej.

Czasami banki żądają też od obecnego pracodawcy, żeby dostarczył list intencyjnym, w jakim zobowiąże się do przedłużenia umowy z danym pracownikiem na kolejny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako potencjalni kredytobiorcy w segmencie kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, innymi słowy tacy, którzy nie zatrudniają żadnych pracobiorców – tym jednostkom najtrudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny, nawet trudniej niż tym, którzy zatrudnieni są na umowy-zlecenia albo też na umowy o dzieło.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz