Opony do wózków widłowych – jakie są ich podstawowe typy

Użytkowanie widłowych wózków, tak samo jak i wielu innych pojazdów, wiąże się co pewien okres czasu z koniecznością wymiany opon. Podczas pracy ogumienie się bowiem zużywa, w niektórych przypadkach nawet naprawdę szybko. Tempo tego zużywania zależne jest chociażby od tego, na jakich nawierzchniach takie wózki jeżdżą i jak wyglądają przenoszone obciążenia. Jeżeli opona do wózka widłowego Opole Lubelskie będzie zbyt mocno zużyta, to trzeba ją będzie zmienić na nową, gdyż ewentualna eksploatacja może być nawet niebezpieczna.

Aktualnie najpopularniejsze są dwa typy tego typu opon, które się różnią ceną i właściwościami. Najpopularniejsze są pneumatyczne opony do wózka widłowego Lublin, często wyposażone w dętki. Ponieważ są one wypełnione powietrzem, to posiadają bardzo dobre amortyzujące właściwości.

Bardzo dobrze sprawdzają się do jazdy po nierównych podłożach, oraz przewożenia wymagających ostrożności, delikatnych ładunków. Pośród tej grupy opon przeważnie są stosowane są radialne, które swoim wyglądem przypominają samochodowe opony. W niejednym zastosowaniu lepiej jednak się sprawdzą pełne opony. Cały środek jest w nich wypełniony specjalną gumą, co przekłada się na dużą odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Nie ma w ich przypadku kłopotu z przebiciem i stratą ciśnienia, co w części przypadków ma naprawdę duże znaczenie. Lecz ten typ opon cechuje się też nieco mniejszą elastycznością, dlatego się nie sprawdzi w sytuacjach, kiedy będzie trzeba przewozić coś delikatniejszego.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz