Płytki łazienkowe – jak je dobrze wybrać do łazienki

Wybór odpowiednich łazienkowych płytek wcale nie należy do łatwych rzeczy. Wiele osób kupując włoskie płytki czy któregoś naszego wytwórcy przede wszystkim swoją uwagę zwraca na wzór i kolor. Rzecz jasna jest to jak najbardziej naturalne, bo przecież łazienkę urządza się na długie lata, i ułożone tam plytki drewnopodobne powinny się podobać właścicielowi. Lecz w czasie zakupu trzeba również zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, o których wiele osób nie pamięta.

Obecnie wybór płytek jest bardzo zróżnicowany. Oprócz typowych wymiarów klienci coraz częściej wybierają płytki o dużych gabarytach, które wyglądają elegancko i nowocześnie. Świetnie sprawdzają się one w dużych łazienkach, do mniejszych zdecydowanie lepiej jest jednak zostać przy mniejszym wymiarze. Lecz moda idzie także w przeciwnym kierunku, niezwykle interesującym przykładem tego są mozaiki gresowe. Odpowiednio wkomponowane w projekt łazienki prezentują się naprawdę niesamowicie, chociaż należy sporo pracy trzeba włożyć w ich układanie.

Przy płytkach podłogowych bardzo ważnym parametrem jest stopień antypoślizgowości, bo wpływa to bezpośrednio na bezpieczne użytkowanie. Należy się również przyjrzeć odporności na uszkodzenia, szczególnie jeżeli płytki będą kładzione w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Wymienione wyżej parametry nie mają większego znaczenia jeżeli będzie kupowana glazura na ścianę, ale bez względu na miejsce kładzenia ogólna nasiąkliwość płytek nie powinna być większa niż 3 procent.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz