Pożyczka pod zastaw nieruchomości – dlaczego jest opłacalna

Sporo firm w pewnym momencie swojego rozwoju potrzebuje dodatkowych pieniędzy, żeby się rozwinąć. Możliwości na pozyskanie pieniędzy jest całkiem sporo, może to na przykład być kredyt w banku, znalezienie inwestora czy też w przypadku dużych firm debiut na giełdzie. Jeżeli w skład firmowego majątku będzie wchodzić nieruchomość, to pokusić się można o jeszcze jedną opcję, którą jest pożyczka pod zastaw.

Tego typu forma ma sporo istotnych zalet, co sprawia że pożyczki pod zastaw cieszą się sporą popularnością. Po pierwsze liczyć można na korzystniejsze ogólne oprocentowanie niż w przypadku tradycyjnych kredytów, wynika to z faktu, że podmiot finansujący ponosi znacznie mniejsze ryzyko z uwagi na zabezpieczenie, którym będzie nieruchomość. Całkiem spora jest także suma, którą da się uzyskać. Najczęściej będzie to od 50 do 70 procent tego, ile warta jest nieruchomość, czyli bez problemów można pożyczyć nawet kilka milionów złotych.

Kolejną zaletą, jaką ma finansowanie pod zastaw, jest niewielka ilość spraw formalnych do załatwienia. Najistotniejsze rzecz jasna będą dokumenty związane z samą nieruchomością, bo właśnie ona obciążona zostanie wpisem do hipoteki na rzecz udzielającego pożyczkę. Ale w wielu przypadkach nie będzie konieczności przekazywania informacji o bieżących obrotach czy dochodach, co jest dużym usprawnieniem dla właściciela firmy, ponieważ nie musi spędzać swojego czasu na to, żeby przygotować dokumenty. Pod adresem  https://podzastaw.biz/pytania opisane jest wszystko dokładnie, zarówno jeśli będzie chodzić o warunki finansowania jak też konieczne zabezpieczenia. Kliknij tutaj, sprawdź stronę internetową z pełną ofertą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz