Pracowałeś w Holandii? Wypróbuj zwrot podatku

Polacy dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej są w stanie obecnie podejmować swobodnie zatrudnienie w znacznej większości państw członkowskich. Migracja Polaków przybrała odmianę migracji zarobkowej. Obszerne bezrobocie w Polsce i duża różnica w warunkach życia i miary dochodów na tle innych krajów Unii Europejskiej przyczynia się w obfitym stopniu do podejmowania decyzji o wyjeździe w celu podjęcia pracy.

Państwa wysokorozwinięte w szeregu przypadków przyciągają zawodowców z krajów o niższym poziomie rozwoju. Oferują im interesujące warunki zatrudnienia oraz również rozliczenia podatku holandia. Z możliwości wyjazdów zagranicznych wybitnie w wielu przypadkach korzystają studenci i pracobiorcy naukowi. Przede wszystkim kiepsko prezentuje się sytuacja na rynku pracy dla wychowanków w Polsce.

Szkolnictwo nie jest dostosowane do bieżących potrzeb rynku, kładzie zbyt duży nacisk na wiedzę teoretyczną, a nie praktyczną. Warunki pracy w Polsce w porównaniu z zagranicznymi wypadają niekorzystnie. Dotyczy to zwłaszcza naukowców, lekarzy i inżynierów, którzy nie mają w kraju do dyspozycji odpowiednich, machin, urządzeń oraz laboratoriów.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz