W jaki sposób przyzwyczaić czworonoga do zostawania w domu – szkolenie czworonogów pomoże

Czworonóg, jaki nie znosi zostawać sam w mieszkaniu to dla właściciela nie lada problem. Czworonóg zostający w domu sam zachowuje się – mówiąc subtelnie – nieznośnie. Wyje i niszczy wszystko naokoło, często też załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma zatem po powrocie masę sprzątania, a na domiar tego jeszcze musi wysłuchiwać skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia przeważnie ma swoje podłoże w okresie szczenięcym – nie jest wykluczone, że pies przeżył coś, co spowodowało u niego traumę. Co wobec tego w takiej sytuacji może zrobić właściciel? W głównej mierze pieska do zostawania w domu należy przyzwyczaić – jeśli właściciel w zbytni sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Wolno rozpocząć od nadzwyczaj prostych ćwiczeń takich jak zamykanie psa samego w pokoju na parę minut czy też wybrać się na właściwe szkolenie ażeby uzyskać pomoc – szkolenie psów mokotów. Oprócz tego nie wolno także pozwalać psu na gryzienie rozmaitych przedmiotów, jakich gryźć nie powinien. Przed wyjściem z domu wolno zabrać najpierw psa na dłuższy spacer – niech się poprawnie wybiega oraz zmęczy.

Wychodząc, warto zostawić mu jego ulubione zabawki. Eksperci są zdania, że jeśli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien oraz następnie sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym zakresie, powinien zgłosić się ze swym czworonogiem do profesjonalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli oraz niedoli, przenigdy nie musimy niepokoić się, że nie będzie ich przy nas, kiedy akurat będziemy tego potrzebować.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz