W jakich przypadkach można się starać o upadłość konsumencką

Jeszcze do niedawna otrzymanie kredytu na wysoką kwotę nie było żadnym problemem. Z tego też powodu wiele osób korzystało z takiej możliwości, zapominając niekiedy że każdy taki kredyt w pewnym momencie trzeba będzie zacząć spłacać. A życie bardzo różnie się może potoczyć, czasami pojawiają się jakieś choroby czy sytuacje losowe, uniemożliwiające spłatę posiadanych zobowiązań.

To nie jest łatwa sytuacja, ponieważ mogą się wtedy uaktywnić firmy windykacyjne i komornicy, a to mocno zepsuje i tak niełatwą sytuację takiego dłużnika. Obecnie dla osób takich istnieje jednak szansa na wyjście ze spirali zadłużenia, a jest nią upadłość konsumencka. Taka opcja pojawiła się w naszym prawie w 2009 roku, i miało z niej okazję skorzystać sporo osób, którym naprawdę pomogła wyjść na prostą. Bardzo pomocne w takich sytuacjach są rozmaite kancelarie prawne, jakie przygotują odpowiednie pisma i pozwolą uniknąć jakiś pomyłek.

Jeżeli ktoś zainteresowany będzie, to taką kancelarię znajdzie bez żadnego problemu w internecie, wpisując na przykład w oknie wyszukiwarki hasło upadłość konsumencka warszawa. Żeby można się było w ogóle starać o umorzenie długów w taki sposób, to w pierwszej kolejności trzeba być fizyczną osobą i nie spłacać zobowiązań przez czas przynajmniej trzech miesięcy. Po wypełnieniu i złożeniu wniosku do sądu ten sprawdzi dokładnie całą sytuację dłużnika i zdecyduje co dalej robić. Jeżeli długi były efektem zaniedbania czy celowego działania, to odpowiedź może być wtedy odmowna.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz