Wyspa na której każdy odnajdzie coś niezwykłego

Mali Losinj to wysepka na jakiej każdy wyszuka coś wyjątkowego. Będą turyści dla których przede wszystkim liczyć się będzie piękno roślinności. Dla pozostałych natomiast ważne okaże się to, że w cudownych okolicznościach mają możliwość uprawiać sporty wodne albo inne, związane z wakacyjną dynamiką. Odnajdą tu dla siebie także coś wielbiciele obiektów zabytkowych. Jest ich tu mnóstwo i będą nawiązywać do historii miasta.

Przykładowo, naprzeciwko Muzeum Apoksyomenosa zakotwiczona jest drewniana łódź motorowa Nerezinac, pełniąca funkcję muzeum pod gwiazdami. Ten zrobiony z drewna jacht jest przykładem tradycyjnego przemysłu stoczniowego w Malim Losinju. Na wyjątkową uwagę zasługuje punkt widowiskowy w Mali Losinj, u szczytu wzniesienia Umpiljak. Z Providency można zobaczyć przepiękną panoramę miasta oraz okolicę wysepki. Punkt taki jest połączony z miejscem do wypoczynku. Na wyspie znajduje się kilka znanych plaż żwirkowych, skalistych, a także piaszczystych. Więcej informacji da się znaleźć na stronie internetowej https://htz.hr/hr-HR/press/objave-za-medije/aplikacija-za-smartphone-mobilne-uredaje-losinj-otok-vitalnosti

Przyjezdni, którzy dotychczasowo byli zdecydowani na podróż tu opisują własne przygody i będą dzielić się użytecznymi radami wyjątkowo często w Internecie, a więc ktoś, kto przyjedzie po raz pierwszy do Mali Losinj ma możliwość sporo z tego się dowiedzieć. W Mali Losinj polecana jest gastronomia.

Aby posmakować miejscowych i wywodzących się z Chorwacji specjalności warto odwiedzać restauracje: Veli Zal, Villa Mozart, Losinjsko jidro albo knajpki: Lanterna, Odisej i Val di Sole. Miasto w przeszłości było miastem portowym, jak i dużo miast na terenie Chorwacji. Aktualnie jest kojarzone z przepychem: łodzie, jachty, statki, knajpki, obiekty zabytkowe. Ciekawe jest, że na wyspie zadomowiło się około sto pięćdziesiąt delfinów. Przemieszczają się one najbliżej powierzchni wody, wykonując zapierające dech skoki. Samo spotkanie z delfinem jest niezapomniane. Delfiny to symbol Losinj. W porze letniej kierując się do miasteczka można bardzo dobrze się bawić na różnych imprezach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz