Zakup stosownej podłogi do naszego mieszkania – czy warto inwestować w bambus?

Wybór podłogi jest niezmiernie ważnym etapem w czasie aranżacji stworzonego przez nas wnętrza. Zajmuje ona gigantyczną przestrzeń każdego mieszkania. Wskutek tego tak istotny jest jej kolor oraz materiał z jakiego jest wykonana. Podczas jej zakupu musimy zwrócić uwagę na pozytywy estetyczne oraz użytkowe. Gdy kupujemy podłogę o intensywnym kolorze musimy pamiętać o jej dopasowaniu do takich szczegółów jak ramy okienne czy parapety.

Właściwy kolor posadzki może również skorygować mankamenty stworzonego przez nas mieszkania. To naturalnie dzięki niej drobne pomieszczenia są w stanie nabrać wszechstronności i głębi. W sprzedaży są również panele podłogowe o nadzwyczaj odkrywczej barwie takiej jak zieleń oraz pomarańcza. Ich przeznaczenie nadaje pomieszczeniom charakteru, acz sam zakup list wykończeniowych jest wybitnie kłopotliwy. W trakcie wyboru nie należy się kierować ceną, bo podłogi nie nabywamy codziennie.

Jakość paneli jest niesłychanie ważna dla pomieszczeń takich jak kuchnia lub garaż. Nie warto również inwestować w droższe panele do pokojów w których mamy zamysł przykryć je matą lub też dywanem. Interesującą opcją są też podłogi bambusowe – podłoga bambusowa. Dużo osób gdy słyszy o panelach podłogowych, myśli o cienkich deseczkach nie mających nic wspólnego z prawdziwą, wytrzymałą drewnianą podłogą. Nie jest to prawdą bo panele drewniane są poprawniejszym wydaniem normalnej podłogi wykonanej chociażby z najdroższego drewna. Olśniewające pokrycie powierzchni możliwe dzięki najnowszym technologiom zezwoliło na wytworzenie paneli drewnianych. O ich odporności decyduje wykonanie. Przednia warstwa drewna jest pokryta kilkoma warstwami lakieru oraz utwardzana promieniowaniem UV.

Powłokę tą nazywamy licową, w szeregu przypadków jest pokryta woskiem w celu ochrony przed zanieczyszczeniami. Panele podłogowe z drewna, także posiadają trzy warstwy. Drugą jest także płyta wiórowa. Trzecia natomiast to sztampowa sklejka w wielu przypadkach oklejona folią żeby zabezpieczyć panele przed wilgocią. Co najistotniejsze panele drewniane są elastyczne w przeciwieństwie do stereotypowej podłogi drewnianej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz